skąd mam wiedzieć, na której licencji CC jest dany utwór?
 • Witam,
  być może moje pytanie wynika z nieobycia z jamendo, tak czy inaczej proszę o pomoc. Szukam muzyki na licencji CC-BY. Sądziłam, że zaznaczenie w wyszukiwarce opcji "Attribution" załatwia sprawę, ale coś tu jest chyba nie tak jak trzeba. Weźmy dla przykładu pierwszy album, który pojawia się przy takim wyszukiwaniu: "Frozen silence" http://www.jamendo.com/pl/list/a3476/frozen-silence
  Na jego stronie nie ma żadnej informacji o tym, na której licencji jest opublikowany, jest za to zachęta do wykupienia licencji PRO. Był już wątek na ten temat: http://forum.jamendo.com/index.php?p=/discussion/9001548/utwory-na-licencji-cc-by-sa-a-jamendo-pro-uzytek-komercyjny#Item_8 więc wiem, że jeśli coś jest na CC-BY nie muszę jej kupować. Uważam, że umieszczanie takiego przycisku to nieuczciwe wprowadzanie ludzi w błąd, ale zostawmy to chwilowo i skupmy się na pytaniu tytułowym.
  Skoro album wyszedł z wyszukiwania przez "Attribution" powinien być na tej właśnie licencji, ale chcąc się upewnić zajrzałam na własną stronę autora. Tam również znalazłam zachęty do wykupienia licencji PRO: http://www.mattipaalanen.com/projects.html A na samym dole głównej strony: http://www.mattipaalanen.com/ informację o licencji CC-NC-SA! Nie wiadomo tylko czego ona dotyczy: tego co powyżej? zawartości całej strony? wszystkich prac tej osoby?
  Czy mogę być PEWNA, że wyniki wyszukiwania z opcją "Attribution" naprawdę prowadzą do muzyki na CC-BY ???
  Czy nie można umieścić jednoznacznej informacji o licencji przy każdym utworze, albo wymagać tego od artystów?
  A może po prostu jamendo celowo wprowadza w tej kwestii zamieszanie, żeby naciągać nieświadomych na licencje PRO?
  Czekam na odpowiedź...