Strona jamendo - jak stworzyć stronę bez flasha
 • Oui, j'avoue, j'ai un peu triché...car habitant le centre Var depuis des années, et ayant décidé d'y résider il y a quelques temps déjà, je suis pour autant un pur produit du Nord Est avec nom guttural, grand, massif, yeux bleus et mâchoire carrée lol. Ceci dit, il me parait intéressant de voir ce qui se passe près de nous, je sais déjà que DJ Fab, par exemple, est presque mon voisin, alors à vous ôtres, peuchère!!!!!:wink::wink:
 • Jestem BARDZO pozytywnie zaskoczony sposobem działania strony :) Używam 64-bitowego komputera z Linuksem (Ubuntu), gdzie używanie stron z flashem jest wyjątkowo upierdliwe i niewygodne (o ile w ogóle działa). A tutaj, proszę proszę, wszystko działa bez flasha w bardzo elegancki, dynamiczny sposób. BRAWA DLA AUTORÓW.

  Ciekawe, czy istnieje źródło informacji, w jaki sposób autorzy zrealizowali stronę (jakie techniki, narzędzia itd.)?

  pozdrawiam
 • To jest zrobione w AJAX-ie (http://pl.wikipedia.org/wiki/AJAX) i nie ma z Flashem nic wspólnego. Sylvain jest między innymi użytkownikiem Fedory i pracuje między innymi nad tym, żeby wbudowany odtwarzacz (ten w prawym górnym rogu, jedyny element serwisu zrobiony we Flashu) działał też z linuksową wersją Flasha (obecnie bodaj 7).

  Nie sądzę, żeby była jakaś dokumentacja, bo to jest serwis "szyty na miarę", po szczegóły musiałbyś się zwrócić bezpośrednio do niego:

  http://www.jamendo.com/pl/user/sylvinus
 • widzisz melon nie trzeba wcale flasha zeby byly bajery... popatrz np. tutaj:
  http://www.dhteumeuleu.com/
  wszystko zrobione w js+css
  a tu masz przyklad tego co z samym tylko CSSem zrobic mozna
  http://www.csszengarden.com/
 • fantastycznie:) może w końcu zabiorę się za programowanie aplikacji do przeglądarek www... Do tej pory podchodziłem do tego jak pies do jeża: trochę nie było motywacji, najbardziej złożonym projektem "do przeglądarki" była mała gierka typu puzzle (applet Javy), Widzę, że nie da rady dalej unikać tematu - prędzej czy później będę musiał coś ciekawego na stronę www stworzyć (choćby na swoją:))) , a chciałbym za wszelką cenę unikać flasha. Niemniej zależy mi na dynamice i "szeroko pojętej interaktywności".

  Dziękuję za linki!
 • No właśnie odnośnie tej odtwarzarki w prawym górnym rogu, jak odkryłem ten serwis
  miesiąc czy dwa temu byłem zachwycony bo "słuchaj" wczytywało mi playlistę do xmms
  i mogłem swobodnie ścieżki przesłuchiwać a teraz jakiś dziwny odtwarzacz, który w dodatku
  u mnie tylko miga na czerwono i nic nie słychać. Coś się skiepściło i po co...
 • Prawdopodobnie wystarczy zmienić rodzaj odtwarzacza w swoich ustawieniach:

  http://www.jamendo.com/pl/member/prefs/
 • Dziękuję bardzo, teraz jest ok. To proszę jeszcze o pomoc z innym, zapewne równie banalnym problemem,
  znajduję jakąś świetną płytę i jest super. Chciałbym teraz znaleźć innych wykonawców w tej samej kategorii
  co ta znaleziona płyta. Brakuje mi czegoś w rodzaju linku "wyszukaj podobne" albo "inne w tej kategorii".
  Wiem, że są "znaczniki albumu" ale one kierują do zbyt dużych kategorii.
 • Niestety nie ma innego systemu kategorii w jamendo. Tylko to, co deklarują twórcy i znaczniki nadawane przez słuchaczy.
 • Ten flashowy odtwarzacz w prawym górnym rogu strony, co tak mrugał na czerwono, już normalnie działa pod Linuksem, czyli nie wymaga już Flasha 8/9. Hura!
  :bigsmile:
 • strona zawiera błędy w kodzie
  Błąd: http://www.jamendo.com/res/js_prototype/svn.js: ReferenceError: Can't find variable: HTMLFormElement
  [przeglądarka konqueror]
  :cry::cry::cry:
 • Zgłoś to bezpośrednio do sylvaina, na razie nie mamy wygodnego sposobu informowania o problemach. :sad:
 • Na firefoxie pod ubuntu smiga az milo ... swietny jest ten serwis i funkcjonalnie i wizualnie tylko upload cda/wav przez program wydaje mi sie nieco chybionym pomyslem ale z tego co wyczailem to po to zeby mieli ustandaryzowane formaty skompresowanych plikow (na poczatku sie balem ze mi 20MB WAVa bedzie posylac :P hehe ). Minus ze nie mozna dodawac/usuwac trackow przy albumach bo np. mam nowy w produkcji ale nie wszystkie kawalki jeszcze i wygodniej bylo by mi po trochu rzucac, no i ta moderacja lipnie ze trwa tak dlugo :/
 • Z tego co pamiętam ta moderacja to po to, żeby nie zalać słuchaczy tylko dać wszystkim szanse zaistnieć jako nowość. Natomiast co do wysyłania to zaproponuj, żeby dało się wysyłać jako FLAC (bezstratna kompresja muzyki). To by przyspieszyło wysyłkę mniej więcej o połowę, a nadal mogliby z tego kompresować stratnie wedle życzenia. Nie wiem nawet czy w tej postaci nie przechowują archiwów, bo to i na dyskach połowa miejsca, a Jamendo ma tego mnóstwo.