Wykorzystanie muzyki w filmiku promocyjnym a opłata dla artysty
  • witam, o stronie "Jamendo" dowiedziałem się dosłownie parę chwil temu i od razu przypadła mi do gustu :) Jednakże przechodząc do sedna - ma luba hobbistycznie zajmuje się projektowaniem i wyrobem biżuterii z czym chciałaby związać swą zawodową przyszłość (na razie jeszcze jest to marzeniem ale dążymy by to się urealniło). Ja z racji, że jestem od dłuższego czasu na chorobowym podjąłem działania w zakresie szeroko pojętego promowania jej w sieci (strona www wraz ze sklepem, prezentacje multimedialne, ogłoszenia na portalach etc).. Chciałbym stworzyć filmiki na YT ze zdjęciami jej wyrobów, ale wiadomo- bez muzyki to trochę "drętwe" takie prezentacje. Tu właśnie rodzi się pytanie- chcę wykorzystać muzykę którą znajdę na tym portalu (najlepiej jednego artystę/ zespół w określonym gatunku muzycznym) i jak wygląda opcja opłaty za utwory pobrane z serwisu? czy są to dobrowolne sumy do "jamendo" czy też indywidualna umowa z wykonawcą? jak na razie nie dysponuję wielkimi nakładami na promocję a chciałbym by moja praca nad tym miała "ręce i nogi" ... z góry dziękuję za odpowiedzi Krzysztof "UFO" Sawicki
  • Witaj Dropsie,
    Na poczatek powiem Ci, ze mozesz kupic licencje na prawie dowolna muzyke z Jamendo przez zakladke "JamendoPro" w praktyce wyglada to tak, ze ustalasz budzet jaki potrzebujesz na wydanie filmiku, jak dlugo licencja ma trwac i w jakim celu muzyka bedzie sluzyc (u Ciebie w celach komercyjnych i promocyjnych produktu). Po wszystkich formalnosciach, ktore nie trwaja dlugo (pare klikniec) zespol Jamendo wyceni dany utwor, badz album i poda Ci kwote jaka mialbys zaplacic po czym wystawia Ci licencje na wykozystanie utworu na danych warunkach. Oczywiscie srodki przekazu mediow tez sa brane pod uwage, w Twoim przypadku jest to internet.
    Jest tez inna droga. Mozesz poszukac muzyki na Jamendo ktora jest na licencji w pelni otwartej, co oznacza, ze mozesz ja wykozystywac w dowolnym celu pod warunkiem, ze podasz na koniec filmiku autora muzyki. Niestety na Jamendo takiej muzyki jest bardzo malo, poniewaz kazdy chcialby zarobic te pare euro na swojej pracy.
    Ostatnia opcja jest dogadac sie z artysta prywatnie, ze udzieli Ci zgody na wykozystanie swojej muzyki bez zadnych oplat, teoretycznie nikt sie nie przyczepi, a jak cos to z artysta mozesz podpisac jakas umowe, czy tam porozumienie w sprawie licencji i wykozystania muzyki (mozliwe, ze wystarczy sam mail ze zgoda).

Jakbys chcial, to tu masz moja Tworczosc (jazzowo, chilloutowo, samplingowo etc. ) moze przypadnie Ci do gustu < http://www.jamendo.com/pl/artist/Bielebny > jezeli sie spodoba, to mozemy sie dogadac ;)

Ps. Przepraszam za brak polskich znakow

Pozdrawiam,
    Bielebny
  • No, do bizuterii taka muzyka bedzie na pewno pasowac:
    http://www.jamendo.com/en/list/a110076/the-dancer-behind-the-mask
    :-)